JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

‘Çmendet’ ushtari! Bën tatuazh në testikuj simbolin e nazizmit, dënohet me burg
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 10/06/2021 12:00

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ushtar austriak është dënuar me 19 muaj burg pasi bëri tatuazh në penisin e tij simbolin e nazizmit. Ai ka thënë se ka qenë në gjendje të dehur kur ka ndërmarrë këtë veprim. Ai postoi një foto të tatuazhit në internet dhe ua tregoi atë kolegëve të ushtrisë, teksa ishte i dehur në mbrëmjen e fundit të një stërvitje ushtarake.

Ushtari, i cili nuk është identifikuar për shkak të ligjeve austriake të privatësisë, u akuzua më tej për postimin e fotove naziste në një muze bunker të Luftës së Ftohtë, pirjen e verës me markën e Hitlerit dhe postimin e propagandës naziste në internet. I pandehuri shprehu pendim gjatë gjykimit, duke pretenduar se ai ndihej keq për veprimet e tij të kaluara.

Burimi: DailyMail | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA