JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Tentoi të kalonte kufirin me 20 euro për Policinë e Kosovës, shqiptarit nuk i ecën rryshfeti
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 10/06/2021 11:32

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Policia Kufitare e Kosovës në pikë kalimin kufitar në Qafë Prush ka shoqëruar në stacion policor një qytetar të Republikës së Shqipërisë, për shkak se ky i fundit ofroi ryshfet prej 20 euro zyrtarit policor për të kaluar kufirin.

Lidhur me çështjen është njoftuar prokurori kompetent dhe me vendim të tij rasti shkon në procedurë të rregullt.