JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Plas sherri mes shqiptarëve në Greqi/ 31-vjeçari godet me thikë bashkëkombasin
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 04/05/2021 9:39

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një sherr që nisi për motive banale ka përfunduar në përdorimin e armëve të ftohta (thikë) mbrëmjen e kaluar mes dy shqiptarëve në Greqi. Mediat greke kanë raportuar se në Strymoniko, Serres përplasja mes dy shqiptarëve përfundoi në një incident të përgjakshëm. Konkretisht, dy burra 31-vjeçarë nga Shqipëria debatuan me njëri-tjetrin deri sa njëri prej tyre humbi kontrollin dhe nxorri një thikë. 31-vjeçari goditi me thikë bashkëmoshatarin dhe bashkatdhetarin e tij në gjoks dhe për pasojë u shtrua me urgjencë në spitalin e Selanikut ku për fat të mirë mjekohet jashtë rrezikut.

Sakaq policia ka nisur hetimet dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit i cili u largua nga vendi i ngjarjes.