JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Ndalimi i dasmave për shkak të Covid/ Kosovarët “kthejnë sytë” nga Shqipëria, prenotojnë lokalet në Kukës
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 03/05/2021 16:44

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shumë kosovarë do t’i drejtohen Shqipërisë për t’u martuar këtë verë për shkak të ndalimit të organizmimt të dasmave në Kosovë prej masave kufizuese anti-Covid. Kjo ka bërë që të gjithë kosovarët që kishin në plan të martoheshin këtë verë të kthejnë sytë nga Shqipëria. Disa prej tyre kanë rezervuar lokalet e dasmave në Kukës, madje kanë zgjedhur dhe këngëtarët të cilët do t;i shoqërojnë në ditën më të rëndësishme të jetës së tyre. Këngëtari Afrim Muçiqi ka njoftuar se do jetë në disa dasma në Kukës dhe organizimi i tyre do të bëhët në në ambiente të hapura. “Dasma është e shenjtë. Unë i kam thënë nëse nuk lejohen në Kosovë do të mbahen në Kukës , por në ambient të hapur, buzë liqenit”- shton ndër të tjera Muçiqi.