JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Fitoi 3 mln euro me dy bileta gërvishtëse, prokuroria mbyll hetimet për punonjësin e ndërtimit: Është njeri me fat
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 03/05/2021 16:44

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Verona të Italisë, ku një person ka fituar 3 milionë euro me dy bileta “Gërvish dhe Fito” në më pak se 15 ditë. Edhe pse autoritetet mbikëqyrëse hapën një hetim për fituesin, një brazilian 40-vjeçar për shkak se u konsiderua si një rastësi shumë e çuditshme, nga kontrollet e kryera nuk doli asnjë provë për parregullsi.

Hetimi nisi nga Njësia e Informacionit Bankar e Bankës së Italisë, e cila lajmëroi Policinë e Financave pas sigurimit të një transferimi bankar prej 800 mijë eurosh në llogarinë e tij rrjedhëse në një institucion kreditor Brazilian. Më 4 shkurt, ai fitoi një milion euro me një biletë të marrë në zonën e Modenas dhe më pas në 24 të të njëjtit muaj, mori dy milionë euro të tjera me një biletë të blerë në Verona. Sipas mediave të huaja, 40-vjeçari ka tre vite në Itali dhe punon si punonjës ndërtimi.

Burimi: www.italy24news.com| Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA