JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Vetëm këmbësorët dhe kamionët e mallrave, Greqia vijon të mbajë të mbyllur Kapshticën
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 23/02/2021 11:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Për shkak të rritjes së vazhdueshme të rasteve të reja me Covid-19 në Shqipëri, por edhe në Greqi qeveria greke ka vendosur vijimin e mbylljes së kufirit deri më 8 mars. Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë, ka njoftuar se deri në këtë datë do të jetë i ndaluar kalimi nga Shqipëria drejt Greqisë, ndërkohë që dalja nga Greqia dhe hyrja drejt vendit tonë, do të jetë e lejuar nga ora 06:00 deri në orën 22:00, vetëm për këmbësorët dhe mjetet e tonazhit të rëndë (kamiona mallrash).

Njoftimi i plotë:

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë/ Stacioni i Policisë Kufitare Kapshticë:
Autoritetet e Policisë Greke, në vijim të masave të marra nga qeveria greke mbi përballimin e situatës së krijuar për shkak të pandemisë COVID-19, kanë njoftuar palën shqiptare për shtyrjen e afatit të bllokimit të Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, deri në datën 08.03.2021. Deri në këtë datë, dalja nga Shqipëria dhe hyrja drejt Greqisë nëpërmjet kësaj pike kalimi, vijon të jetë e mbyllur. Ndërsa dalja nga Greqia dhe hyrja drejt vendit tonë, do të jetë e lejuar nga ora 06:00 deri në orën 22:00, vetëm për këmbësorët dhe mjetet e tonazhit të rëndë (kamiona mallrash). Mjetet si autobusa, taksi, apo çdo mjet tjetër i transportit të pasagjerëve, nuk do të lejohet të kalojë.
Duke ju falenderuar për mirëkuptimin.

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?