JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

VMRO: Spasovski të jep dorëheqje, Mijallkovi iu iku para syve
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23/02/2021 10:13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

VMRO-DPMNE kërkon dorëheqjen e ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski.

Nga kjo parti thonë se derisa Spasovski ka përditësuar anëtarësinë e LSDM-së, Sasho Mijallkov i ka ikur para syve. “Edhe pse institucionet e kanë ditur prej të shtunën se ekziston rreziku për arratisje, MPB 24 orë nuk ka ndërmarrë asgjë. Sipas informacioneve që kanë dalë në opinion, institucionet e kanë ditur që të shtunën në orën 16 se ekziston rreziku për arratisjen e Mijallkovit, por nuk kanë ndërmarrë asgjë. Kanë pritur të kalojë gjithë dita dhe Mijallkov të arratiset”, thonë nga partia opozitare.

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?