JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Mourinho injoron Ozilin: Kush tha që e do Tottenhami?
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 12/01/2021 15:49

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, i është përgjigjur ashpër mesfushorit të Arsenalit, Mesut Ozilit. Futbollisti gjerman ishte pyetur se cilën do zgjidhte mes pensionimit ose transferimit të Tottenhami dhe ai tha se do preferonte pensionimin.

ndërkaq, nuk ka vonuar edhe kundërpërgjigjia e Mourinhos. Gjatë konferencës së sotme për mediat, tekniku portugez reagoi ashpër duke thënë se askush nuk është interesuar për ta sjellë Ozilin te Tottenhami.

Mourinho u shpreh:

Kush i tha se Tottenhami është i interesuar për të!?"

Ozil dhe Mourinho kanë pasur probleme mes që nga koha kur punuan së bashku të Real Madridi dhe prej asaj kohe marëdhëniet midis tyre kanë gjithmonë të ftohta, madje nuk kanë munguar dhe thumbimet me njëri-tjetrin.