JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Donald Trump: Kemi prova të reja për manipulimin e zgjedhjeve!
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 21/11/2020 18:19

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Trump pretendon se ka informacione të reja për manipulimin e zgjedhjeve në lidhje me votat në Xhorxhia, ndërsa vazhdon të pretendojë se ai fitoi zgjedhjet presidenciale. Trump u bëri thirrje mbështetësve të tij që 'të qëndrojnë në rregull", por nuk ofroi më shumë informacion mbi atë që ekipi i tij pretendon të ketë gjetur atje. Ai gjithashtu pretendon se mashtrime ka patur edhe në Miçigan.

Sekretari i Shtetit i Xhorxhias, Brad Raffensperger tha:

Unë besoj se numrat që kemi paraqitur sot janë të sakta. Shifrat pasqyrojnë vullnetin e popullit.

Ndërkohë sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Kayleigh McEnany gjithashtu refuzoi të thotë kur Trump do të pranojë rezultatin për Joe Biden, dhe theksoi 'procesin gjyqësor të vazhdueshëm'.

Burimi: Daily Mail| Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania