JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

COVID-19 nuk “i ndahet” familjes, infektohet edhe djali i madh i Donald Trump
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 21/11/2020 7:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Djali i madh i presidentit amerikan Donald Trump ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Donald Trump Jr, 42 vjeç, u diagnostikua në fillim të kësaj jave dhe ka qenë në karantinë në kabinën e tij të gjuetisë që kur mori përgjigjen.

Zëdhënësi i tij tha:

Ai ka qenë plotësisht asimptomatik deri më tani dhe po ndjek të gjitha udhëzimet e rekomanduara mjekësore Covid-19.

Don Jr është i dyti nga fëmijët e presidentit që rezulton pozitiv. Barron Trump, 14 vjeç, gjithashtu u diagnostikua muajin e kaluar, por u shërua shpejt. Kujtojmë se Don Jr luajti një rol të madh në fushatën presidenciale të babait të tij.