JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Vendimi për Fjolla Morinën, gazetari: E kapën me 2 ‘kobure’ dhe e lanë në shtëpi, çfarë do ndodhte nëse do kapnin një fshatar?
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 23/09/2020 22:01

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

I ftuar në emisionin “Aktualitet” në Fax News, Artan Hoxha foli për situatën e kriminalitetit në vend, ndërsa nuk la pa sjellë në fokus çështjen e arrestimit të Fjolla Morinës. Ai tha duke bërë një krahasim, se nëse në vend të saj do të ishte një person i thjeshtë dhe të kapej me 2 “kobure”, do kalbej në qeli.

Pjesë nga fjala e tij:

Fjollën e kapën me 2 kobure dhe e lëshuan. Po të kishin kapur një fshatar në Tepelena, do e kishin kalbur në burg. Kjo është drejësia. Krimi i organizuar ka marrë në kontroll 100% lojërat e fatit që nuk paguajnë as taksa, as punëtorë, as siguracione. Sot 80 milionë euro janë në dorë të krimit të organizuar. Tre javë rresht u bë debat në Shqipëri, bëhej nami dhe thuhej po rikthehen lojërat e bixhozit. Sot policët kanë rroba me 450 mijë lekë rrogë, që mbajnë rroba që u ka dalë ngjyra që nga koha e Tahirit.

Kujtojmë se Gjykata e Kukësit ka dhënë masën e “Arrestit në Shtëpi” për këngëtaren Fjolla Morina. Ajo do të qëndrojë në një apartament me qera në afërsi të Komisariatit të Kukësit.