U lidh me Izet Haxhinë dhe i kushtonte romane dashurie, ish-e dashura e tij shkodrane bashkohet me burrin: E menderosa!

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 18.09.2020, 07:10

Erjona Parruca, ish-e dashura e Izet Haxhisë u bë një nga personazhet më të përfolura në media për shkak të historisë pasionante në letra me këtë të fundit. Ata u ndanë në fund të janarit, kur ajo shoërtheu në një status në rrjetet sociale, ndryshe nga të tjerët ku i shprehte dashurinë. “Pervers, vampir, djall”, janë vetëm disa nga ofendimet që ajo lëshoi për ish-të dashurin e saj. Me sa duket ajo është rikthyer me të atin e fëmijëve të saj, duke postuar foto me të e duke i dedikuar fjalë të ëmbla.

Statusi i Erjona Parrucës

A eshte dashuria seks pasionant?? Apo mirekuptim intelektual? Apo ndarje qeraje dhe problemeve familjare? A eshte dashuria kaq pak? Kur une isha e lumtur, ti ishe aty, pa fjale.. duke pritur « renien e shokut Zylo »( timen, nga idiotesia e Shpetimtares qe me kishte kapur perveresisht)por pa gjykuar, pa me lenduar, duke pranuar gabimet e tua dhe duke mos çuar ne djall dinjitetin tend, njekohesisht! Kur une isha keq, ti ishe aty! Pa me gjykuar, pa me dhene shtysen e fundit, duke me folur kur me flitej e duke heshtur , kur heshtja ishte me e çmuar se fjala..
Ti ishe aty! Ne cdo moment! Dore per dore! Kur u bera nene per here te pare, kur bera mire ne jete, kur bera keq, kur bera karriere ne punen time, kur menderosa shume gjera!
Ti ishe!! Pa levizur! Stoik ne dashurine tende, ne dashurine prej bashkeshorti e prej babe!
Prej miku e prej bese! Prej te dashuri pasionant e prej bashkebiseduesi temash filozofike! Prej shoku! Ky nuk eshte falenderim, sepse s do te ishte i mjaftueshem edhe sikur te shkruaja 2000000 statuse! Me e madhja nga te gjitha- thote Bibla- eshte DASHURIA!! S kam njohur askend qe e perfaqeson me misherisht e ne cdo dite te jetes dashurine!! Jam krenare per ty!
Oh, sa shume, oh Zot, sa shume! Jam krenare per veten , qe kam bere zgjedhjen me te mire ne kete bote hipokrite e tradhetare!
Jam krenare qe femijet e mi kane nje baba si ty! Uniku, ti! Te dua kaq shume, me cdo dashuri! Shok, i dashur, bashkeshort, babi i femijeve tane, pasioni dhe pjekuria ime si njeri e si femer! Ti s flet as gjuhen time e as ke vuajtur komunizmin e varferine ,si une!
Une jam rritur internimeve, pa asgje… Ti je rritur ne mes te Parisit, mes borgjezise pariziane te familjes tende, e fare lirisht mund te ishe egoist e i paperfshire ne thagmat shqiptareske… Por jo!!! Sepse ti je njeriu me i rralle qe kam njohur, zemra me e madhe qe kam hasur neper rrugetime!!! A e di ti se sa me mbushet shpirti , kur j u thua gjithe miqve te tu se femijet e tu jane gjysem shqiptare dhe qe je kaq i lumtur e i mahnitur me karakterin shqiptar te gruas tende!?!?
E me ate kulturen tende te pafundme, fillon flet pafund per vendin tim.. Per gjithe historine e vendit tim! Rrallekush shqiptar do te dinte t a ngrinte kaq lart e kaq mjeshterisht Atdheun tim! Oh, sa shume e me shume te dua e te vleresoj!
Cdo gje iku e shkoi! Ti ishe, qendrove, dhe me zgjate doren pa asnje hezitim!!! Deri sa vdekja te na ndaje, merr kuptimin me te plote!!! Faleminderit Zotit, jam e vetedijshme per fatin qe te kam ne krahe! Je t aime , Stéphane Mourlon!!! Pour la vie! Shqiptarja jote!

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit