JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

U hodh nga kati i tetë, kërcimtarja mbijeton mrekullisht
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 14/09/2020 23:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një kërcimtare e re është hedhur nga ballkoni i katit të tetë për t’i shpëtuar të dashurit të saj. 22-vjecarja Georgia Brodrick i kishte telefonuar të atit për ta ndihmuar në apartamentin në Melbourne, por ai nuk ia doli të shkonte në kohë. Ajo sapo kishte mësuar se i dashuri e kishte tradhëtuar, por nuk mund të përballej me të, kështu që u hodh nga ballkoni dhe ra në një gardh e më pas në një pellg me ujë. E reja u çua me urgjencë në spital.

Doktorët i dhanë asaj pak shanse mbijetese, pasi kishte pësuar dëmtime në qafë, kurriz dhe këmbë. Por mrekullisht ajo arriti të mbijetojë pa dëme në kokë, edhe pse nuk mban mend asgjë para hedhjes. Brodrick kaloi tre javë në repartin e traumës dhe ushqehej me anë të një tubi, ndërsa tashmë përdor karrige me rrota dhe ka mundësi që të mos jetë më në gjendje të ecë sërish.

Ajo tha:

Nëse do të tentoja ta lija, ai nuk do të më linte të dilja nga shtëpia. Familja ime më kishte paralajmëruar sepse i shihnin manipulimet e tij, por ai gjithmonë ua hidhte fajin e tyre për pasiguritë e mia. Ai më bënte të besoja se ishte i vetmi person ku mund të mbështetesha. Falë Zotit tani jam e sigurt dhe kam ndihmën e familjes për të bërë përpara.

Burimi:The Sun|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania