JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

U braktis në aeroport kur ishte 9-muajshe/ Vajza kërkon prindërit pas 26 vjetësh
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 05/08/2020 1:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Emilie ishte vetëm 9-muajshe kur u braktis nga prindërit e saj në aeroportin e Parisit, Orly më 19 shtator 1994. Tani ajo është 26 vjeç dhe vajza franceze, e punësuar në një zinxhir hotelesh luksoze në Aix en Provence, ka vendosur të përpiqet të zbuloj se cilët janë prindërit e saj.

Ajo ka shkruar në Facebook:

Unë nuk ndiej mëri për askënd, përkundrazi mendoj se largimi nga unë afër asaj kabine telefonike ishte një veprim i shkëlqyeshëm i dashurisë, për të më shpëtuar nga diçka.

Historia

Emilie u gjet nga një punonjës i makinave me qira në aeroportin parizian të Orly, pranë një kabine telefonike, në mes të nxitimit të turistëve që mbushnin aeroportin. Ajo u vizitua menjëherë nga një mjek që themeloi dhe e gjeti atë të shëndetshme dhe përcaktoi që ishte rreth 9-muajshe. Emri u zgjodh nga policët e aeroportit, ndërsa mbiemri Mandom është ai i dy prindërve birësues.

Gjatë karantinimit të vendimit, Emilie ka vendosur për të bërë një apel për të ditur diçka në lidhje me të kaluarën e saj.

Thjesht dua ta di, pse jeta ime nuk është kështjellë pa themel. Jam e sigurt se dikush e di diku, më ndihmoni... Unë thjesht dua të di të vërtetën, kam përgjigje për të ndërtuar veten time, misteri i origjinës sime bën jehonë në thellësinë e imagjinatës sime.

26-vjeçarja shoqëroi postimin në profilin e saj me disa foto ku shfaqej si fëmijë dhe një karrocë gri në të cilën u gjet.

Burimi: TGcom24 | Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania