JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Ish-lojtari i Brazilit sfidon Ronaldon: Kam trup më të mirë se ai
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 01/08/2020 16:13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ish-futbollisti i Bayernit dhe i Brazilit, Ze Roberto i ka lëshuar një sfidë Cristiano Ronaldoa. Ai thote ka fizik më të mirë se portugezi.

Së fundmi Ze Roberto ka publikuar një foto nga stërvitjet e tij, derisa trupi i duket si i një 20-vjeçari edhe pse është 46-vjeçar.

Ai shkruan:

Sot mund të them se kam një fizik më të mirë dhe se kam luajtur deri në moshën 34-vjeçare”. Nëse ai (Ronaldo) thotë se është trupi i tij më i mirë, atëherë edhe unë do ndaja mendimin e njëjtë, por shikoni moshën”.

Ish- lojtari i Brazilit duket në formë perfekte. Edhe pse po bën vite larg futbollit, sërish ai vijon stërvitjet intensive duke formuar një trup prefekt.