JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Ngacmoi s*ksualisht kolegen në dush, burgoset ushtari
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 01/08/2020 14:24

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ushtar është arrestuar pasi ka ngacmuar seksualisht kolegen e tij ndërsa ajo po lahej në dush. Britaniku Tomas Carter tha se ai kishte qenë pak i dehur pasi kishte festuar rritjen në detyrë pas një operacioni gjatë të cilit ai kishte shërbyer tetorin e kaluar. 28-vjeçari ishte kthyer në bazë me një mik të tijin si edhe me kolegen e cila ra pre e ngacmimit. Në gjykatë u tha se pas ngacmimit viktima i kishte kërkuar Carterit ta linte të qetë dhe ai ishte larguar.

Avokati mbrojtës i ushtarit tha se Carter ishte njeri i besueshëm, i motivuar dhe një shembull për t’u ndjekur duke kërkuar që të mos përjashtohej nga ushtria. Megjithatë gjykata vendosi që të pushohej nga puna, të qëndrojë në paraburgim ushtarak për 8 muaj si edhe emri i tij është regjistruar në listën e personave që kanë kryer ngacmime seksuale.

Burimi: The Sun Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA