JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Tjetër ngjarje tragjike/ Mbytet një fëmijë në lumin Drin, ende nuk dihen shkaqet
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 31/07/2020 17:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje tjetër e rëndë është regjistruar ditën e sotme në Dibër. Raportohet se një fëmijë është mbytur në ujërat e lumit Drin.Kjo vjen vetëm disa minuta më vonë, kur u raportua mbytja e 30-vjeçarit në lumin Vjosë. Trupi i fëmijës është nxjerrë i pajetë nga lumi, ndërkohë nuk është bërë i ditur identiteti dhe mosha e tij. Ambulanca dhe policia kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e shkaqeve që çuan në mbytjen e të miturit.