JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Maqedoni e Veriut/ Për 24 orë janë shëruar 534 pacientë
Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 31/07/2020 16:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Nga 1377 testime në 24 orët e fundit, pozitiv kanë rezultuar 139 raste të reja. Ndërkaq, 534 pacientë janë shëruar.

Sipas qyteteve, rastet e reja: Shkup-36, Kumanovë-11, Dibër-2, Shtip-11, Prilep-1, Tetovë-14, Strugë-8, Veles-4, Manastir-2, Kavadar-5, Gostivar-16, Strumicë-1, Krushevë-1, Koçani-1, Probishtip-2, Makedonski Brod-1, Vinicë-6, Sveti Nikollë-1, Kërcovë-15 dhe Resnjë-1.

6 pacientë kanë ndërruar jetë.