JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Po lufton me sëmundjen çdo ditë/ Babai i 5-vjeçarit: Më ndihmoni, nuk e përballojmë dot koston e operacionit!
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 29/07/2020 1:02

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një tjetër rast, ku një prind kërkon ndihmë nga shqiptarët për djalin e tij 5-vjeçar, ka mbërritur në redaksinë tonë. Fëmija quhet Andi Cani dhe në mars të vitit të kaluar është diagnostikuar me Leuçemi Akute. Ai ndodhet aktualisht i shtruar në spitalin "Acibadem" në Stamboll që prej muajit janar të këtij viti. Rezulton se pas analizave, rezultatet nuk kanë dalë pozitive dhe mjekët kanë thënë se ai duhet t'i nënshtrohet me patjetër një transplanti të palcës së shtyllës kurrizore.

Familjarët e tij shprehen se nuk janë në gjendje të përballojnë koston e lartë të operacionit, ndaj luten që kushdo që ka mundësi të ndihmojë sadopak. Andi është fëmija i vetëm i Klinti dhe Greta Cani, dhe ka lindur më 15.02.2015.

Mesazhi i plotë:

Pershendetje JOQ Albania doja te beja nje lutje per te gjithe vellezerit dhe motrat shqiptare kudo qe jane per te shpetuar jeten e djalit time Andi Cani vetem 5 vjec prandaj po marr guximin te shkruaj kete lutje Andi ,Cani ( I biri i Klinti dhe Greta Cani ) i lindur ne me 15.02.2015 eshte diagnostikuar ne muajin mars te vitit 2019 me semundjen Leucemi -Akute ne Shqiperi .Djalin aktualisht jemi duke e trajtuar ne Spitalin Acibadem" në Stamboll te Turqise qe prej muajt janar 2020.Nga analizat e kryera rezulton se se kimioterapite qe ka kryer deri tani nuk kane dhene rezultat pozitiv dhe Andi duhet ti nenshtrohet me patjeter procesit te transplantit te palces se shtylles kurrizore .Ne familjaret e Andit ,nuk mundemi te mbulojme shpenzimet e transplantit prandaj dhe Ju lutemi te gjithe atyre qe kane mundesi te na ndihmojne ne menyre qe te shpetojme jeten e djalit tone te vetem Jam mjaft i deshperuar per te gjetur fondet sa me shpejt per te kryer transplantin e djalit tone pese-vjecar ndersa Andi po humbet durimin duke pritur per muaj me radhe per te shpetuar nga kjo semundje dhe ti bashkohet familjes dhe shokeve te tij .Ju falenderoj nga zemra dhe ju bej thirrhje te gjithe vellezerve dhe motrave kudo qe jane te na ndihmojne me aq mundesi sa kane per te bere te mundur dhe te finalizojme kete transplant per djalin tone .. Per cdo informacion shtese ju lutem na kontaktoni ne Whats app ne numrin e telefonit +355676761928 Kontributi juaj mund te behet ne llogarine bankare te Klinti Cani ne banken Raiffasen Nr. Llogarise : 0011285710 IBAN: AL 87202420040000000011285710 SWIFT CODE ose BIC : SGSBALTX Zoti i bekofte te gjithe shqiptaret kudo qe jane ....