JOQ Albania
Home

Nuk e njohin plakjen, Chiellini dhe Buffon rinovojnë kontratën me Juventusin
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 29/06/2020 16:14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Gianluigi Buffon dhe Giorgio Chiellini janë duke sfiduar moshën. Ata kanë zgjatur zyrtarisht kontratat e tyre me Juventusin deri në qershor 2021.

Dyshja legjendare e bardhezinjëve kanë vendosur të mos tërhiqen nga futbolli, dhe të vazhdojnë të luajnë së paku edhe një sezon.

Kjo u bë e ditur nga faqja zyrtare e Juventusit, që ka mirëpritur vendimin e dyshes.

Buffon është 42 vjeç, ndërsa në vitin tjetër ai do të mbushë 43 vjeç, sezonin kur pritet t’i jep lamtumirë futbollit.

Ndërkohë, Chiellini këtë edicion ka munguar në shumicën e kohës për shkak të dëmtimit që e pësoi në fillim të sezonit, derisa do të jetë 37 vjeç kur pritet t’i skadojë kontrata me Zonjën e Vjetër.