JOQ Albania
Home

Pa në ëndërr sikur të gjithë ishin dele, shqiptari nga Londra: Çohuni se po u q*në të gjallë e të vdekur!
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23/05/2020 18:06

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një shqiptar që jeton në Londër ka shkruar pranë redaksisë së JOQ Albania. Ai ka treguar një ëndërr që ka parë.

Shqiptari tregon se kishte parë në ëndërr, sikur ishin hapur kufijtë dhe ishte kthyer në Shqipëri.

Në ëndrrën e tij, ai ka parë sikur në Shqipëri të gjithë ishin kthyer në dele. Madje ka shkruar se ka ëndërruar sikur e ka marrë në telefon kryeministri, Edi Rama dhe i ka thënë se duhet të paraqitet për të kaluar testin nëse ishte dele apo jo.

Më tej në mesazhin që ka nisur pranë redaksisë së JOQ Albania, ai ka shkruar se Shqipëria ka shpresë vetëm nëse populli nuk do të kthehet në dele. Ai ka bërë thirrje shqiptarëve që të ngrihen sepse po i vjedhin aq shumë dhe se politikanët po ua q*në të gjallë e të vdekur.

Ai bën thirrje që populli të ngrihet sepse Shqipëria është e tyre.

Mesazhi i plotë:

Prsh.. JOQ Albania portali me ndiekës an e mban botës respekte.. doja të tregoj një ënder të cuditshme? jetoj ne londer edhe sikur u hapen kufit mar avionin drejt shqipris, sapo dal nga terminali më shfaqet një taksist sapo ul xhamin ftyra e tij mu duk dele ngela i habitur? e pyes si ju quajn me tha avni kurti, më vjente zor ti them se po më dukesh si dele.! nejse morem rugen zbrita te sheshi i famshëm SKENDERBE. shikoja përeth prap mu duknin të gjith njerzit si dele u habita? thash të telefonoj ndo një psikolog se nuk dia çtë bëja po luja mëndësh gjej nr e një psikologu e thir në tel, më thot EDI jam duhet të paraqitesh te selia e ps të kaloni testin e të qënit dele u çmënda.. shikoja veten në tel isha mirë shikoja tjerët të gjith dele.. okay shkova te selia e ps me del para një dele me një pamje të shëmtuar më thot un jam spiro pali kam knaqësin tju prezantoj skenderbeun e shqipris, i thash po ai ka vdekur JOO tha ai esht gjall e i pa vdekshëm, o zot o zot u futa brenda më shfaqet një dash i zi i tmershëm në pamje, më thot edi jam mir se erdhe sëpari nëse jeni i uritur mund tju afrojm një sufllaqe, jo i them nuk kam uri por kam nëvoj per një psigologi..! po hapja syt përeth pash në TV po u transpetonin lajmet,! Shikoj kol ballen me çim peken e TJ si dele.. ndroj kanal me del luli dele iliri dele monika dele pak e shartume me shrekun-! Opinionistat dele përfundimisht e gjith populli mu dukenin dele. Po mendoja e mendoja a ta mar edhe un testin e të qënit dele në atë moment më doli gjumi. edhe thjesht po mendoja se ai vënd ka shpres per mos me u kthy në dele.. thjesht gjith shqiptaret bashk edi ramës me ija q.r e të gjall e të vdekur e gjith atyre qe i lepihen rames me sali e ilir e mona e gjith ato k..v me i hedhur në plehera sepse jo gjithmon shqipria do jet dele, cohuni popull po na vjedhin po na masakrojn po na dingjenerojn po na farëfërojn shpirtin po na e marin cohuni tjua q** të gjall e te vdekur ÇOHUNI shqipëria ësht e shqipëtarëve zoti e bekoft shqiprin.

Foto ilistruese