JOQ Albania
Home

I riu shpërthen kundër Kryeministrit: O Edi Rama të q*fsha robt, të sh*ërdhefsha motrën!
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 22/05/2020 16:07

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pakënaqësia e shqiptarëve ndaj qeverisë Rama është në rritje. Shumë premtime për ndihma pas banesave të dëmtuara nga tërmeti që ende nuk janë mbajtur, premtime për ndihmesë ekonomike për personat në vështirësi prej pandemisë të pa mbajtura, gjoba dhe burg për njerëz që thyejnë karantinën.

Dhe më e fundit shembja e godinës historike të Teatrit Kombëtar në formën më të shëmtuar, në errësirë dhe me forcat e ndërhyrjes së shpejtë, me spraj e kallashnikov.

Kjo ngjarje pasoi me protesta të cilat bënë jehonë e në mediat e huaja dhe ku u kapën në filmime momente dhune shtazarake të Policisë së Shtetit ndaj qytetarëve që protestonin paqësisht.

U dhunuan artistë, gra, të moshurar dhe gazetarë. Ndërsa një i ri ka shpërthyer në zemëratë ndaj qeverisë dhe Edi Ramës duke realizuar një video në të cilën bën thirrje për kryengritje:

Kush jeni ju që arrestoni njerëz që prishni teatrin, çohuni t’i marrim zvarrë!

Këto janë fjalët me të cilat ky i ri i revoltuar u drejtohet shqiptarëve ndërsa nuk ngurron të shajë në fjalor banal Edi Ramën, policinë dhe qeverinë.

Të q* robt o Edi Rama, të shk*rdhefsha motrën o Edi Rama. Ju q* robt policis e ca jeni krejt në qeveri more. Kush k*rin jeni ju që prishni teatrin mo rop*ira. Kush jeni ju mo që arrestoni njerëz kush jeni ju pa numra identifikues mo ju q* robt. Çohuni mor popull mytini hajde mor t’i djegim gjith institucionet t’ja u vem flakën mo se na e morën jetën na vranë për së gjalli a keni sedër mo çohuni mor t’i mbysim fare t’i marrim zvarrë cohuni mor t’ja vemë flakën atij parlamenti na çan k*rin këta pi*aropsh.