JOQ Albania
Home

Kancelarja Merkel rezulton negative edhe në testin e dytë për koronavirusin
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 25/03/2020 19:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka rezultuar negative në testin e dytë për koronavirusin.

Me anë të një deklarate për shty u tha se Merkel do të bëjë edhe një test të tretë javës tjetër. Kujtojmë këtu se kancelarja gjermane është izoluar në shtëpinë e saj dhe po punon që aty.

Ajo pati kontakte me një mjek të infektuar të infektuar me Covid-19. Po ashtu e ditur është bërë edhe se edhe në ditët në vijim Merkel do të vazhdojë të punojë nga shtëpia.

Ndërkohë që thirrjet për të qëndruar në shtëpi vazhdojnë, po ashtu vazhdojnë edhe thirrjet për të respektuar në mënyrë rigoroze higjenën personale. Sjellim në kujtesë edhe se gati e gjithë Europa është në psikozë prej Covid-19.

Burimi: Reuters/ Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania