JOQ Albania
Home

Menaxheri i supermarketit befason 99-vjeçarin që nuk kishte ushqim
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 25/03/2020 17:46

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një punonjës zemërgjerë i një supermarketi nga Essex i ka ofruar një ndihmë shumë të nevojshme një burri 99 vjeç, i cili nuk kishte arritur të gjente ndonjë prej artikujve në listën e tij të blerjeve përveç një krehër.

Raftet e Tesco’s Basildon ishin boshatisur nga blerësit mes panikut, duke mos lënë asgjë themelore për blerësit e moshuar si ky njeri, i quajtur Norman.

Menaxheri i zonës Dan Scott vërejti Norman duke luftuar për të blerë atë që i nevojitej, dhe u ndje i shkatërruar kur 99-vjeçari i tha se ai kishte ngrënë më mirë gjatë luftës. Gjithë sa ai kishte dashur ishte bukë, vezë, Marmite dhe disa fasule, por askush nuk u gjet. Gjithçka që ai kishte dashur të blinte ishte bukë, vezë dhe disa fasule, por asgjë nuk u gjend.

Duke postuar në Facebook, Dan zbuloi se si ai ishte në gjendje të mbushte disa çanta me ushqime për Norman me ndihmën e fqinjëve dhe kolegëve të tij bujarë:

Unë me të vërtetë u preka emocionalisht kur ai iku dhe mendova se si mund të mos marrë ky ushqim ky njeri. Ai ka një vajzë, por ju mund ta imagjinoni moshën e saj. Kështu që unë i kërkova dikujt në Tesco të më bënte disa pazare brenda natës që të mblidhja gjërat e para. U ktheva në shtëpi dhe unë me Dan pyetëm fqinjët tanë nëse dikush kishte ndonjë gjë rezervë. Unë mbeta i tronditur nga bujaria e njerëzve që arritëm të merrnim një pjesë të madhe të ushqimit. Unë dhe kolegu im Carol e befasuam sot Norman me gjithçka në listën e tij dhe shumë më tepër! Ai ishte shumë mirënjohës dhe më tha: Do të jetoj si një mbret deri në 100 vjeç tani.
Burimi: Unilad | Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania