JOQ Albania
Home

“E ke fundin shumë të shkurtër”, vajza i heq të gjitha për t’iu përgjigjur pyetjeve të profesorit
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 15/02/2020 9:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një studente është zhveshur dhe ka qëndruar me të brendshme gjatë kohës që po prezantonte temën e saj të diplomimit. E gjitha kjo ndodhi si shenjë proteste ndaj komenteve të profesorit, i cili e ironizoi në lidhje me minifundin, që sipas tij ishte shumë i shkurtër.

Letitia Chai, e sapodiplomuar në Universitetin e Cornell në Ithaca të Neë York-ut, u filmua nga miqtë e saj dhe u transmetua live në “Facebook” gjatë momentit të zhveshjes. Letitia pretendon se këtë veprim e bëri “kundër besimeve shtypëse ndaj femrave dhe diskriminimit”.

Studentja u shpreh se profesori i kishte thënë se veshja e saj, eksitonte meshkujt.

Ajo shkroi në postimin që bëri në Facebook:

Nuk dija si të vazhdoja, prandaj u zhvesha për t’u përgjigjur”.

***

Burimi: IlMessaggero| Përshtati dhe Përktheu: JOQ ALBANIA