JOQ Albania
Home

Pele po vuan nga depresioni? Reagon legjenda: Nuk kam frikë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 14/02/2020 11:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kohët e fundit, legjenda e futbollit botëror, Pele nuk po kalon momentetë qeta. I biri i tij, raportoi se ai vuan nga depresioni dhe nuk është aspak mirë duke mos pasur dëshirë të dalë nga shtëpia.

Megjithatë, për gjendjen që po kalon, ka reaguar vetë Pele, teksa është shprehur se problemet shëndetësore janë normale për një person të moshës së tij.

Ai u shpreh:

Unë jam mirë. Vazhdoj të pranoj kufizimet e mia në mënyrën më të mirë të mundshme, por kam ndërmend ta mbaj topin duke u rrotulluar.Kam ditë të mira dhe ditë të këqija. Kjo është normale për njerëzit e moshës sime. Unë nuk kam frikë, jam i vendosur, i sigurt në atë që bëj”.

Kujtojmë që Pele bëri një operacion prostate në vitin 2015. Prej kohësh 79-vjeçari vuan nga probleme të ndryshme shëndetësore, por ashtu siçk ka bërë në fushën e lojës kur ishte i ri, edhe sot ai vazhdon të mos dorëzohet.