Adele nuk njihet më, trajnerja e saj zbulon sekretin e dobësimit drastik brenda pak muajsh

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 11.02.2020, 15:32

Këngëtarja dhe krijuesja e njohur e këngëve hit Adele, 31 vjeçe, u shfaq bujshëm me ansamblin e saj magjepsës ndërsa u bë mbëmjen e së dielës pjesë e Oscar, krah Jay Z dhe Beyoncé. Kohët e fundit ajo zbuloi edhe historinë epike të humbjes së peshës prej 44 kg për disa muaj. Ky ndryshim erdhi falë një diete me "lëng jeshil dhe 1000 kalori në ditë".

 Adele was recently photographed looking slim during an Oscars party

Trajnerja personale, me qendër në Los Angeles, Camila Goodis zbuloi se ndryshimet në trupin e Adele erdhën kryesisht në rënien e konsiderueshme, nga marrja e kalorive prej saj. Ajo pohoi gjatë një episodi të Lorrene se muzikantja e njohur uli gjysmën e ushqimit ditor të rekomanduar për femrat prej 2,000 kalorive.

 Adele pictured here on February 1 with James Corden

Këngëtarja fillimisht zbuloi pamjen e saj të dobësuar gjatë Krishtëlindjes, si dhe gjithashtu tregoi fizikun e saj të zbukuruar gjatë një pushimeve në Anguilla, me Harry Styles, në fillim të këtij viti.

 Sources have claimed that the singer is happier these days

Besohet se autorja e "Rolling In The Deep" e transformoi fizikun e saj pas një diete speciale, por u frymëzua ta bënte këtë për djalin e saj, Angelo, shtatë vjeç.

 Adele (pictured here in 2017) has lost over 100 pounds with the help of exercise and diet

***

Burimi: TheSun|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit