15 vite pa kontakt/ Vajza iu gjet e vrarë në një pyll, nëna e Brunilda Sadushit bën apelin rrëqethës

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 31.12.2019, 19:21

Një ngjarje e rëndë ndodhi pak ditë më parë në Francë, ku u gjet e vrarë dhe e djegur pjesërisht Brunilda Sadushi, një shqiptare 37-vjeçare.

Ky lajm tronditi jo vetëm Francën, por edhe opinionin e vendit tonë.

E ëma e Brunildës ka reaguar në lidhje me këtë ngjarje të rëndë për të dhe familjen e saj, e cila ka edhe një apel rrëqethës.

Fatimja ka një apel për shtetin, konkretisht kryeministrin Edi Rama për ta ndihmuar që të vijë në Shqipëri trupi i pajetë e së bijës.

Zemra e saj ruan bisedën e fundit më të bijën dhe lajmin se do të ritakoheshin pas 7 vitesh larg.

Në mesazh thuhet: “Mua më ka marri malli mami tha dhe dua të zbres për Vitin e Ri poshtë. Që atëherë ajo nuk më ka marrë më brenda këtyre 15 vitesh”.

Kujtojmë që 37-vjeçarja Brunilda Sadushi u gjet gjysmë e zhveshur natën e Krishtlindjes, në një park në Francë.

Trupi i saj ishte i djegur pjesërisht.

Policia franceze arrestoi të premten një 28-vjeçar nga Kana, i cili pranoi se kishte kryer seks me të dhe më pas kishte humbur toruan duke e vrarë.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit