Sekuestohen mbi 1,300 fishekzjarrë dhe mjete piroteknike

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 31.12.2019, 18:45

Policia e Tetovës gjatë ditës së djeshme ka arritur të sekuestron 1,300 fishekzjarrë dhe lloje tjera të mjeteve piroteknike.

“Në rrugët “Marshall Tito” dhe “Ilindenska” në Tetovë, nëpunësit policor të SPB-së Tetovë kanë gjetur edhe nga personi F.A.(32) i fshatit Larcë të Tetovës 200 fishekzjarrë. Nga tetovari 54 vjeçar N.A. kanë marrë 600 fishekzjarrë. Rreth orës 12 në një tezgë të improvizuar në afërsi të tregut të gjelbër të Tetovës janë gjetur dhe marrë rreth 500 pjesë mjete të ndryshme piroteknike, më së shumti fishekzjarrë”, deklarojnë nga SPB-Tetovë.

Më 20 dhjetor ishte zbuluar një person me mbi 1.000 fishekzjarre dhe mjete piroteknike se si i shet rreth tregut të gjelbër.

Dënimet për shitjen dhe aktivizimin e mjeteve dhe materialeve piroteknike janë nga 200 euro deri në 500 euro.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit