Kushtet në Shqipëri/Gazetari: Veshim xhupin sa herë shkojmë në WC të sh*rrosim, fitore 3D

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 31.12.2019, 11:43

Gazetari Agim Xhafka në një postim në rrjetet sociale ka treguar me ironi ndyrshimin midis Suedisë dhe Shqipërisë.

Ai tregon se fëmijët e një mikes së tij qëndrojnë në shtëpinë në Suedi veshur me bluza të holla dhe pa çorape.

Kurse në vendin tonë rrihet me pulovra dhe tuta dhe në tualet shkohet me xhup. Më tej ai shprejet me ironi se shqiptarët kanë fituar 3D-në vetëm.

Gazetari duke treguar situatën e mikes së tij në Suedi ka treguar se sa larg është vendi ynë.

Kujtojmë këtu se Xhafka është një ndër më gazetarët më krtik kundër qeverisë Rama dhe kreu të bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Postimi i plotë:

Një mikja ime e mirë,që jeton në Suedi,postoi në fb një foto të fëmijëve të saj brenda në shtëpi. Veshur me bluza të holla dhe pa çorape. Hahaha,jo se s’ka para t’u blejë,por nga që ambienti qe valë i ngrohtë. Temperatura jashtë atje qe 4C,aq sa Tirana këto ditë. Ndryshimi duket. Ne rrimë në kuzhinë me tuta dhe pulovra. Nuk harrojmë të veshim xhupin sa herë shkojmë në ëc të sh*rrosim. Por kemi 75 vjet që themi:” Shkojmë nga fitorja në fitorje.” Fitore 3D,dmth.’’

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit