Shqiptari gjen kuletën me mijëra euro në rrugë, ja gjesti i tij fisnik

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 31.12.2019, 08:59

Gjestet e rralla të shqiptarëve nëpër botë janë të shumta dhe shpeshherë duartrokiten nga të gjithë. E rasti që po sjellim tani është për t'u duartrokitur.

Shqiptari Blerim Gjocaj, i cili jeton në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka bërë gjestin fisnik.

Ai ka gjetur ditën e djeshme në rrugë një kuletë me para dhe e ka dërguar atë tek stacioni i Policisë.

Në momentin e dorëzimit, forcat blu e kanë komplimentuar, ndërkohë Gjocaj ka treguar se është shqiptar.

Postimi i Gjocajt në FB:

Sot ne njërën nga shumë rrugët e New York hasa ( gjeta) një kulet për plot para ( disa mishe ) dhe atë e dërgova ne polici tek stacioni 52 pc, websiter avenue bronx ny 10467.Policia thanë oh sa njeri i mirë që qenke, unë ju thash: faliminderit për këto fjalë, por une jam shqiptar… Today i found one wallet was full of money ( couple of thousands dollars) and when i send that to police station, they called me a very great and good guy. i tell them thank you so much for great and fabulous words , but i’m albanian."

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit