Kërkohet kontributi i gjithë shqiptarëve, të ndihmojmë Arian e vogël të dëgjojë

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 30.12.2019, 12:21

Aria e vogël është vetëm 2 vjeç e gjysëm, por nevoja që ajo ka për ndihmën tonë është e madhe.

Aria ka lindur fëmijë premature 36 javëshe me 08.07.2017 dhe pasojë e kësaj lindje të parakohshme, në moshën 1 vjeç, familja u njoh me faktin se vjaza gjatë temperaturës së lartë mbas lindjes ka dëmtuar totalisht njërin vesh, ndërsa veshi tjetër ka dëmtuar nervin Koklear ( të dëgjimit).

Prej kësaj Aria ka nevojë urgjente për imlantin Cochlear për rikthimin e dëgjimit dhe të folurit. Ky impalnt që të jetë efektiv duhet kryer në moshë të vogël, maksimumi 36 muajshe. Operacioni mund te zhvillohet vetëm në një spital privat , nga mjeku austriak dhe doktori specialist Arvenol Meta me çmimin 32.000 euro.

Shpenzimet e këtyre operacioneve duhet të kryheshin nga fondi i posaçëm për fëmijët me probleme dëgjimi, ku Aria është në këtë listë e 130-ta, por kjo që do të thotë se ndoshta edhe në moshën 10-vjeçare Arias nuk mund t'i ketë ardhur akoma radha. Familjarët kërkojnë mbështetjen e shqiptarëve qe Aria ti nënshtrohet këtij operacioni sa më shpejt .

Ata shprehen se kanë besimin të plotë se me ndihmën tuaj Aria do ju falenderojë të gjithëve personalisht sapo ajo të mësoje fjalën e parë "Faleminderit".

Këtu mund të jepni ndihmën tuaj!

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit