‘’Kur bëhesha tap bëja gjeste idiote’’, aktori shqiptar tregon si hoqi dorë nga alkooli

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 29.12.2019, 23:55

Albano Bogdo është një nga aktorët e humorit më të njohur në vend. Së fundmi në një intervistë, ai ka treguar për periudhën më të errët në jetën e tij.

Aktori ka thënë se dikur pjesën më të madhe të ditës ai rrinte gjithmonë tapë. Bogdo ka treguar:

Në shumicën e rasteve pija vetëm. U zgjova një ditë dhe thjesht e lashë. E kuptova që isha shndërruar në njeri pa perspektivë. E lashë pa klinikë dhe pa ndihmë, brenda ditës. Kur ke moment të vështirë nuk ke lekë të pishë 4 shishe në ditë. Jam i lumtur që e kam hedhur pas krahëve atë periudhë. Ditën e shfaqjes nuk pija asnjë pikë. Sa mbaronte shfaqja filloja. ‘’

Po ashtu ai ka treguar se kur ishte i dehur bënte dhe veprime të pakëndshme për të cilat është penduar. Albano ka treguar edhe se ka përfunduar në rajon për shkak të gjërave që ka bërë.

Më tej ai ka treguar:

Kur bëhesha tap bëja gjeste idiote, që s’jam krenar që i kam bërë. Shkoja i ulesha çifteve në tavolinë dhe i thoja asaj: Ku e ke gjetur këtë idiotin, ti je 2 metra femër. Shikoja një gocë dhe i ulesha në tavolinë. Jemi zënë jemi qëlluar, me grushta kështu. Kam përfunduar edhe në rajon.’’

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit