Burrat në garë, shpallet mashkulli me mjekrën më të bukur për vitin 2019

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 29.12.2019, 15:46

As Idris Elba, as Bob Harris e as Jeremy Corbyn nuk ka marrë kurorën e mashkullit me mjekrën më të bukur në botë për vitin 2019. Këtë herë, “Mjekra më e Bukur” shjkon për Rylan Clark-Neal.

Risultato immagini per Rylan Clark-Neal."

Edhe pse jo të gjitha femrat i kanë qejf, mjekra tregon një pjesë të personalitetit të mashkullit e në shumë raste, e bën atë edhe më burrëror. Sikurse për femrat flokët janë gjysma e bukurisë, për meshkujt mund të themi se mjekra ka një peshë të madhe në mënyrën se si ata duken.

Risultato immagini per Rylan Clark-Neal."

Pasi mori famë në X Factor, Rylan ka vazhduar të jetë një personazh i rëndësishëm në televizionet e huaja. Ai është parë shpesh në emisione si “This Morning” apo “Strictly – It Takes Two”. E pa dyshim që kjo fytyrë e kjo mjekër ka rrëmbyer shumë zemra, sikurse edhe kurorën e më të mirit për vitin që po lëmë pas.

Risultato immagini per Rylan Clark-Neal."

Keith Flett, organizator i BLF, në blogun e tij shkruan:

Rylan është një figurë shumë popullore dhe mjekra e tij ka luajtur një rol të rëndësishëm në këtë aspekt. Fitorja e “Mjekrës së Vitit” në sondazhin e realizuar, tregon se tashmë mjekrat janë shumë në modë në Britani”.

***

Burim: Unilad |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit