Me probleme të vjetra nis viti i ri në Kodrën e Diellit- Tetovë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 29.12.2019, 15:55

Aleanca për shqiptarët ka reaguar sërish ndaj lënies pas dore të kodrës së Diellit nga ana e Elem Turs dhe Qeverisë, duke bërë madje që, ky sezon të fillojë me problemet e vjetra.

Kreu i degës së ASH për Tetovën Altrim Mamuti tha se, edhe pas gati një dekade nga fillimi i punimeve për teleferikun me gjashtë ulëse, ende nuk dihet nëse i njëjti do të funksionojë apo jo këtë sezon, ndërsa ka kritikuar funksionarët shqiptarë të qeverisë, se këtë teleferik e shfrytëzuan vetëm për të bërë marketing. Mamuti ka akuzuar funksionarët e Qeverisë Zaev se, kur është në pyetje Kodra e Diellit, ata nuk merren aspak me këtë temë sepse, sipas tij, të njëjtët, pushimet dimërore i bëjnë jashtë shtetit.

"Infrastruktura në kodrën e Diellit, në prag të fillimit të sezonit turistik mbetet në gjendje të mjerueshme, pa vende për parking, me kanalizim që përfundon nëpër rrugë dhe me infrastrukturë hotelerike të kohës së shokut Tito, gjë kjo që, tregon se, vizitorët e Kodrës së Diellit, edhe sivjet, për ta vizituar këtë pikë turistike, makinat e tyre duhet t`i lënë në fshatin Lisec dhe të vazhdojnë në këmbë për në Kodër të Diellit- dekaroi Altrim Mamuti, ASH.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit