Klubi modest në Itali tallet keq me Ibrahimovic: Çmenduri të zgjedhësh Milanin para nesh

Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 29.12.2019, 10:21

Rikthimi i Zlatan Ibrahimovic te Milani ka ngjallur shumë debat në itali, teksa opinioni sportiv është ndarë në dy pjesë.

Disa mendojnë se Ibra do shkëlqejë me Milanin, ndërsa disa thonë që epoka e tij ka përfunduar pasi ai ka 38-vjeç mbi supet e tij.

Megjithatë, gara për të bindur Ibrahimovic të rikthehej në Itali nuk ishte e lehtë. Kjo pasi për suedezin ishin disa skuadra të interesuara, një prej tyre dhe Frosinone.

Frosinone aktivizohet në Seria B dhe është një nga ekipet e cila kërkon të bëj merkato në mënyrë që të ketë shanse për tu ngjitur në Seria A.

Pas zyrtarizimit nga ana e Milanit për Ibrahimovic, klubi italian i Serisë B ka zgjedhur të bëj ironi me transferimin.

Ata shkruajnë:

Ne luajmë për të fituar kampionatin, kemi të njëjtat ngjyra si Suedia gjithashtu kemi të njëjtin agjent si Ciano dhe jemi një kopje e sulmit në Amerikë. A nuk je ti mbreti I MLS? Të mos zgjedhësh Frosinone për Milanin, është një çmenduri”.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit