Tragjike/ Gjendet i varur në shtëpinë e tij balerini i talentuar 14-vjeçar

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 28.12.2019, 22:41

Një balerin i talentuar, i cilësuar si "Billy Elliot-i i ardhshëm", u gjet i varur në shtëpinë e tij.

Ngjarja tragjike ka ndodhur në qytetin Greenock të Skocisë, ku 14-vjeçari, Jack Burns i ka dhënë fund jetës së tij duke u vetëvarur.

Sipas mediave të huaja, ai u dërgua me shpejtësi në spital, por nuk mundi dot të mbijetonte.

Fillimisht policia dyshoi për vrasje, por pas hetimeve të detajuara rezultoi që adoleshenti është vetëflijuar.

14-vjeçari kishte luajtur si aktor edhe në dy serialet e njohura televizive, "Outlander" dhe "Plain Sight".

Një i afërm shkroi në "Facebook", se adoleshenti nuk i meritonte gjërat që kaloi.

Ai shkroi:

Jack ishte një djalë i mahnitshëm. Ai kurrë nuk donte të lëndonte njeri. Jam mjaft i trishtuar që kam humbur dikë që do të thoshte shumë për mua dhe shumë njerëz të tjerë."

14-vjeçarit iu dha lamtumira e fundit në Kishën e Shën Marisë në Greenock, ndërkohë që ende nuk dihen arsyet që e çuan drejt kryerjes së aktit ekstrem.

Burimi: The Sun|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit