Fitoi 1 milion paund në lotari, shefi i kuzhinës punon edhe ditën e Krishtlindjeve

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 28.12.2019, 09:39

Një djalë i ri në moshë, i cili është shef kuzhine në një lokal, ka vendosur të punojë edhe ditën e festës së Krishtlindjeve, pasi tha se kishte nevojë të përfundonte punët që kishte nisur. Disa ditë më parë ai kishte fituar një shumë marramendëse në lotari, por kjo nuk e ndaloi që të largohej nga puna e tij.

36-vjeçari Didzis Pirgas, i cili është me origjinë nga Letonia, fitoi shumë para teksa ishte duke luajtur online gjatë pushimit të drekës në Broughton, Preston. Ngjarja ndodhi ditën e shtunë.

Ai ka kaluar çdo javë të jetës së tij duke punuar nga 60 orë, ndërsa tani shprehet se do të kalojë më shumë kohë me të birin. Sipas 36-vjeçarit, ëndrra e tij është bërë realitet në momentin më të mirë të mundshëm.

Pirgas tregon se nisi tërësisht në mënyrë rastësore të luante lotarinë dhe për fat të mirë, fitoi. Ai është prind i vetëm, ndaj bën me dije se këto para do t'i shpenzojë për të birin dhe njëkohësisht do të vijojë të punojë në punën e tij të përhershme.

Chef Lottery

***

Burim: BBC|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit