Neritan Liçaj “shpërthen” ndaj Veliajt: Mirë është ta mbyllë gojën, kryebashkiak ilegjitim

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 28.12.2019, 08:46

Aktori i njohur, Neritan Liçaj, e ka konsideruar një kryebashkiak ilegjitim Erion Veliajn. Nga studio e oranews ai ka thënë se ai nuk është produkt i zgjedhjeve, por erdhi në pushtet me vota të nxjerra me dhunë.

Gjithashtu, Liçaj tha se Veliaj e ka të humbur betejën për shembjen e Teatrit Kombëtar. Aktori i bën thirrje qëduhet të pranojë gabimin dhe të ulet në tryezë për të zgjidhur situatën.

Liëaj është një nga aktorët i cili ka protestuar mësë shumti për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar.

Liçaj shprehet:

Lali nuk është legjitim. Duhet të ketë kujdes kur flet, sepse nuk është legjitim. Nuk është produkt i zgjedhjeve dhe në ato votime që i nxor me dhunë, nëntë mijë vota e di ai si i kishte të shkruajtura, se Lali harron që kemi informatorë dhe brenda Lalit. Kështu që Lali të mbyllë gojën sepse është ilegjitim me gjithë Këshillin e tij bashkiak. Ata betejën e kanë të humbur në çdo pikëpamje. Duke u nisur edhe nga faktori i brendshëm dhe nga faktori i jashtëm. Le të bëjë gam gam sa të dojë fiqshitësi me gjithë Këshillin Bashkiak. Nuk kanë për të nxjerrë gjë në dritë dhe këta e dinë. Sa të vazhdojnë t’i heqin pikë vetes duke bërë goren e lagjes, llaxhoren e lagjes mbrapa gardhit, do të ishte më mirë të thonin ne gabuam hajde ulemi në tryezë ta zgjidhim këtë gjë. Mirë po nuk janë aq politikanë dhe njerëzorë që ta pranojnë këtë gjë.”

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit