‘’Kam frikë të fle’’, e mitura shqiptare tregon se si e përdhunoi bashkëfshatari

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 27.12.2019, 23:55

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kamenicë. Me dije bëhet se një e mitur është përdhunuar nga bashkëfshatari i saj.

16-vjeçarja qëndron e mbyllur në shtëpi dhe tregon se edhe natën ka frikë të flerë. Ajo tregon se nuk ka mundur të bjerë në gjumë që ditën që e përdhunuan.

Personi që e përdhunoi është dënuar me arrest shtëpiak. E mitura ka thënë:

Ma ndaloi makinën te këmbët edhe veç ktheva kokën për ta parë kush është, më tha ‘hip në makinë’ ndërsa unë i thashë ‘jo’. Me ka futur mbrapa në automjet. Nuk guxoj te shkoj në shkollë. Kam frikë të fle.’’

Nëna e vajzës thotë se e bija nuk ka fjetur fare. Kurse nga ana tjetër familja e të personit që vajza thotë se e ka përdhunuar mohon akuzën e rëndë.

E mitura nuk del prej gjashtë javësh nga shtëpia. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në muajin nëntor. Nëna e saj thotë se vajza shkon edhe te psikologia. Kurse 23-vjeçari që akuzohet se ka përdhunuar të miturën është dënuar vetëm me 30 ditë arrest shtëpie.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit