Jeton në Itali, në banesën në Shqipëri s’ka njeri/ Denoncimi: OSHEE më faturoi 3000 kilovat

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 27.12.2019, 23:30

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar denoncimin e një qytetari, i cili ka lëshuar akuza të forta kundër OSHEE-së.

Në mesazhin e tij, ai shkuan se ka 20 vite që në Itali dhe se në banesën që ka në Shqipëri nuk jeton njeri dhe familjen e ka marrë në këtë shtet prej 7 vitesh.

Por edhe pse në banesën e tij nuk jeton askush atë e kanë fatuaruar para një muaj sikur ka harxhuar 3000 kilovat. Kurse Berisha ka shkruar se shqiptarët po i rrjep qeveria Rama.

Ndërsa qytetari që jeton jashtë thotë se kjo gjë ndodh vetëm në Shqipëri dhe është e paimagjinueshme kjo që ndodhë.

Postimi i plotë:

Shikoni se si i gjobit OSHEE emigrantet! Rrjepja eshte shperblimi i narkoshtetit per ta! Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. Sb Mirmbraema doktore.Jam ni qytar na Shupenza rrethi Bulqize.Jetoj ne Itali nga 20vjet.Nga 7 vjet kam edhe familjen ktu bashke.Po te shkruj tu vetem se me gjithe mend Shqiperine e morì lumi.Nuk di ku te ankohem.Problemi ne fjale qendron tek faturimit e osshes.Para 1 Muaji me Kane faturuar 3000kilowat,nderkohe qe ne banese nuk banon njeri.Cfare bejne kto njerez me kte popull edhe sa do durojme doktor.E paimagjinushme kto qe po' bejne edhe nuk jam i vetem ,kush nuk jeton ne Shqiper faturime me gjoba.Po kjo ndodh vetem ne Shqipri.Te pershendes dottore je i pakapshem naten e mire.‘‘

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit