‘Skifterët’ shqiptarë bëjnë kërdinë me vjedhje në Itali, si u zbuluan nga policia

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 27.12.2019, 18:52

Dy shqiptarët, Altin Loku dhe Gjok Lleshi janë arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi akuzohen për një sërë vjedhjesh.

Të dy 36-vjeç, ata janë kapur në San Siro të cilët grabisnin nëpër banesa sende me vlerë, si bizhuteri apo edhe veshje.

Ata u vunë re nga policia, të cilët u panë në një makinë që dyshohet se mund të jetë e vjedhur.

Ngjarja ka ndodhur në fund të nëntorit, ku më pas dy shqiptarët janë parë duke hyrë në një makinë tjetër në Via Da Vinci.

Raportohet se ata kishin vjedhur orë të shtrenjta, stilolapsa si dhe të tjera sende me vlerë.

Më pas kontrolli u shtri në shtëpitë e të dy të arrestuarve, ku policia mundi të sekuestrojë shumë mallra, përfshirë këtu orë, stilolapsa Montblanc, bizhuteri dhe një shishe verë të mirë.

Policia ka mundur të identifikojë deri tani 6 pronarë të sendeve të vjedhura në datat 25 shkurt në Colorno, 27 korrik në Parma, 25 Nëntor në Monticelli, 10 Dhjetor në Mezzani, më 14 dhjetor në Parma dhe në 19 dhjetor, që përkon edhe me ditën e arrestimit në San Siro.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit