Bebi 7 muajsh bëhet kryetar bashkie, motoja e tij është kundër abortit

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 27.12.2019, 11:31

Charlie McMillan nuk është një zyrtar i zakonshëm lokal. Është vetëm shtatë muajsh dhe kryeson tani lëvizjen anti abort në Amerikë.

Bebja faqekuqe është bërë kryebashkiak nderi i komunitetit të tij teksa në tetor me një slogan të ëmbël “Bëje Amerikën të këndshme sërish”, duke huazuar kështu frazën e preferuar të presidentit amerikan, Donald Trump “Ta bëjmë Amerikën të madhe sërish". Sidoqoftë, axhenda e Charlit përfshin patriotizmin, adoptimet dhe jetën, me vëmendje të veçantë tek aborti, që është një temë që ndan amerikanët.

Nency Janë McMillan është në fakt nëna adoptuese e Charlit. Ajo tregon se nëna natyrale ishte në mesin e një krize shtatzanie dhe vendosi të mos e ndërpriste atë.

Jane me bashkëshortin thonë se ishin ata që u bekuan me këtë zgjedhje. Prindërit e Charlit e blenë titullin e kryebashkiakut të nderit në një ankand në tetor, por asokohe nuk e dinin se sa ndikim do të kishte kryebashkiaku bebe tek njerëzit e qytezës White Hall.

La notizia del nuovo sindaco gira su Twitter

***

Burim: Avvenire|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit