Vit i artë për Erkand Qerimajn, peshëngritësi shqiptar mori 11 medalje ndërkombëtare në 2019-n

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 27.12.2019, 00:43

2019-ta ka qenë një vit i artë për peshëngritësin e njohur shqiptar, Erkand Qerimaj.

Qerimaj e mbylli vitin me 11 medalje ndërkombëtare, rezultate këto që i japin të drejtën të marrë pjesë në Lojëra Olimpike Tokio 2020.

Sportisti i talentuar ka shpërndarë një postim në "Facebook", ku numëron sukseset e tij gjatë këtij viti,

Ai shprehet se këto medalje i ka fituar në Botëror, Europian, Grand Prix Cup, Internacionale dhe Kupën Mesdhetare.

Statusi i plotë:

Nder Vitet e mija me te mira Te Karrieres 2019... Nder 7 Aktivitete 5 aktivitete Kam Dal Sportisti Me Mire Kofiqent i Kombetares 7 Rrekorde Kombetare ! 3 Rekorde Mesdheu ! 3 Medalje Ari Si asnje Sportist Tjeter Shqiptar ! 11 Medalje Ne Total Boteror ,Europian, Grand Prix Kup, Internalcionale ,Kupe Mesdhetare . Shkurt 2019 Kampionati Kombetar 5 Rrekorde Kombetar! Kampion ne peshen 81 KG Sportisti Me I mire I Aktivitetit 155 KG 193 KG Mars |_Medalja E Bronxit Boterorit te Amerikes. Prill _Europian Gjeorgjise Medalje Bronxi Pike Olimpike 904,94583 159 KG 188 KG Rrekord Kombetar! Korrik 157 KG 187 KG Kupa Republikes Kampion Kombetar Peshen 81 KG Sportisti me i Mire i Kupes Republikes! Shtator Kampionati Boterori Tailand Piket Olimpike 781.39416 Tetor -Kupa Mesdhetare San Marino 156 KG 190 KG 3 Medalje Ari 3 Rrekorde Mesdhetare Pike Olimpike 855.57004 Nentor -Internacional Naim Suleymanglu 158 KG 193 KG 3 Medalje Argjendi Rrekord Kombetar Pike Olimpike 897.3349. Dhjetor -Doha Qatar, Grand Prix. 157 KG 194 KG Rrekord Kombetar 3 Medalje 1 Argjend Dy Bronx Pike Olimpike 897.3349!

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit