‘Natën e Vitit të Ri do vijë Rama’, sarkazma e gazetarit: Anuloje kontratën me kllounët që do argëtonin fëmijët

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 26.12.2019, 21:33

Gazetari Agim Xhafka ka shkuar me ironi në një postim në rrjetet sociale se kryeministri Edi Rama do të bëjë kllounin në datë 31 dhjetor me fëmijët e prekur nga tërmeti.

Me një sarkazëm të thellë gazetari shkruan pronari i hotelit ku janë strehuar plot banorë që iu rrafshuan shtëpitë nga tërmeti, sa mësoi se natën e vitit të ri aty do vijë Rama i ka thënë menaxherit të vetë anullo kontratën me kllounët që do argëtonin fëmijët në datë 31 dhjetor.

Kujtojmë këtu se Xhafka njihet si një ndër gazetarët më kritikë kundër qeverisë Rama, por shumë herë ka reaguar edhe për mënyrën se si Erion Veliaj po drejton Tiranën.

Postimi i plotë:

Melsi,pronari i hotelit ku janë strehuar plot banorë që iu rrafshuan shtëpitë nga tërmeti,sa mësoi se natën e vitit të ri aty do vijë Rama,i tha menaxherit të vet: -Anuloje kontratën me kllounët që do argëtonin fëmijët në dt 31 dhjetor. Të mos harxhojmë lekë kot.‘‘

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit