Denoncimi i fortë: E mbanin në burg për 500 mijë lekë të vjetra, vret veten i dënuari

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 26.12.2019, 21:07

Një denoncim i fortë është bërë publik në faqen e 'Facebook–ut të ish-kryeministrit Sali Berisha mbrëmjen e sotme.

Një qytetar ka denoncuar një rast në burgun e Beratit, duke shkruar se një i dënuar ka vrarë veten e tij.

Më tutje, ai shkruan se e mbanin në burg për 500 mijë lekë të vjetra dhe ndërkohë ai kishte çrregullime mendore.

Denoncuesi thekson se viktimës nuk i jepnin sa ilaçet për t'i pirë.

I dënuari që u vetëflijua quhej Blerim Protoduari, sipas denoncimit në faqen e Berishës.

Statusi i Berishës:

Vari veten ne burg! Te sëmurin mendor e le ne burg pa ilaçe dhe i kerkojne 500 mije leke. Ai dje vari veten! Krim.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital! sb

Doktor, përshëndetje! Dje rreth ores 19 e 30 te mbremjes ne burgun e Beratit ka ndodhur një vetvarje. Ky person vuante nga sëmundja mendore dhe e mbanin ne burg se i kerkonin 500 mijë lekë te vjetra. Ne pa mundesi ekonomike, arriti ne vetfliim. As ilacet nuk i jepnin te lutem. Ju djali qe u vet var quhet. Blerim Protoduari. I poshteruar nga Rilindja. Vetem se e dinë te gjith qe keta janë demokrat. Denoncoje kete rast ekstrem ?

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit