Del fotoja/ Mbi kolonën e dëmtuar nga tërmeti, hidhet beton: Zoti pastë mëshirë për të pafajshmit!

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 26.12.2019, 20:40

Ish-zvministri i Arsimit, Taulant Muka në një postim një rrjetet sociale duke iu referuar pedagogut të ‘Inxhinierisë së Ndërtimit’, Luan Myrtaj ka lënë të nënkuptohet se dëmtimet e mëdha nga tërmeti nëpër ndërtesa po mbulohen vetëm duke u hedhur beton sipër.

Postimi i Mukës:

@Luan Myrtaj, Pedagog i Inxhinierise se Ndertimit: "Kjo që po shikoni po trumpetohet si zgjidhje ndaj tërmetit. Kolona është jashtë çdo standardi sizmik. Turp e faqja e zëzë. Zoti pastë mëshirë për të pa fajshmit."

Po ashtu krahas këtij postimi, Muka ka publikuar edhe një foto ku dallohet se mbi një kolonë të dëmtuar, po hidhet beton.

Kujtojmë këtu se nga tërmeti i 26 nëntorit u shuan 51 jetë dhe me mijëra familje mbeten në rrugë të madhe, pasi banesat e tyre u shkatërruan.

U tha nga shumë persona se nëse do të kishte pasur ndërtime më cilësore, ndoshta nuk do të kishte aq shumë dëme.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit