Gjyshi blen autous të verdhë për të çuar 10 nipat e tij vetë në shkollë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 26.12.2019, 16:08

Një gjysh në Oregon i ka bërë vetes dhe familjes së tij një dhuratë mjaft interesante për Krishtlindje. Ai ka blerë një autobus të verdhë, për të çuar fëmijët në shkollë.

Doug Hayes surprizoi 10 nipat e mbesat e tij me autobusin në të cilin shkruhej “Gjyshi ekspress”. Ai ka thënë për mediat lokale se mendoi që ideja për të blerë një autobus dhe për të çuar në shkollë çdo mëngjes nipat e mbesat, do të ishte një ide e mirë e që do të pëlqehej nga të gjithë.

Hayes surprised his grandchildren with the bus that has the words 'Grandfather Express' (pictured) written across the side on Wednesday at his home in Gladstone

Sipas tij, nipat e mbesat i kanë thënë gjithmonë se e kanë qejf shkollën, por se do të preferonin që të kishin një autobus që t'i merrte e t'i çonte çdo ditë nga shkolla në shtëpi e nga shtëpia në shkollë.

Ai bën me dije se fëmijët e tij i çojnë vetë të vegjlit çdo mëngjes në shkollë, e cila është rreth 20 minuta larg me autobus. Në këtë mënyrë, duke blerë mjetin e ri, gjyshi do t'u shkurtojë punën prindërve, por edhe vetë do të kënaqet, duke përmbushur kështu ëndrrën e nipave e të mbesave.

Hayes is pictured with two of his granddaughters

***

Burim: DailyMail|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit