Babai i bën vajzës dhuratën më të keqe për Krishtlindje, reagimi i saj është i paparë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 26.12.2019, 14:27

Në këtë periudhë festash, një nga problemet më të mëdha është zgjedhja e një dhurate të denjë për cilindo. Mirëpo, jo gjithmonë ia arrijmë t'i kënaqim të gjithë.

Ky që do të tregojmë më poshtë është rasti i një babai me vajzën e tij të vogël të quajtur Aria. Babai i ka paketuar një “dhuratë” të bijës dhe ia ka dhënë në dorë.

Mirëpo, teksa e shpaketon plotë lumturi, vajza shikon në fund se dhurata e veçantë që i ka bërë i ati, nuk është gjë tjetër veçse një banane. Në vend që të mërzitet dhe t'ia hedhë në surrat dhuratën të atit, Aria e vogël gëzohet dhe ia jep të ëmës që t'i heqë lëkurën.

Ajo duket mjaft e lumtur për faktin që ka marrë një dhuratë, pavarësisht se çfarë përmban në vetëvete dhurata. Videoja e Arias me reagimin e saj të ëmbël është bërë virale. Ajo është parë plotë 23.9 milion herë në Twitter dhe 1.5 milion persona e kanë pëlqyer.

***

Burim: Ladbible|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit