Ish-shefit të antidrogës iu shkrumbua “Benzi ML”, ja ku dyshohet

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 26.12.2019, 12:40

Automjeti i ish shefit të Anti drogës në Elbasan, aktualisht shef i policisë në paraburgimin e Bradasheshit u dogj mbrëmjen e kaluar. Policia thotë se nga të dhënat e para dyshohet ngjarje aksidentale, por në hetime nuk është përjashtuar as pista e zjarrvënies për shkak të detyrës.

Makina e ish shefit të Antidrogës Policisë e Elbasanit u përfshi nga flakët mbrëmjen e së mërkurës.

Automjetit tip ML me targa AA 131 LX, e cila i përket efektivit Krenar Kasi u dogj pjesërisht.

Policia pas veprimeve të para në vendngjarje tha se zjarri dyshohet të jetë aksidental.

Por nga ana tjetër, ngjarja po hetohet edhe për një zjarrvënie të qëllimshme për shkak të detyrave që Kasi ka mbajtur ndër vite. Për të zbuluar të vërtetën, grupi hetimor ka marrë pamjet e kamerave të sigurisë së bizneseve dhe institucioneve në zonë për të zbuluar çfarë ka ndodhur me të vërtetë me makinën e policit.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit